BNXT League

Kalender betFIRST BNXT League 2022-2023

Na het behalen van de licentie voor het seizoen 22-23 door RSW Liège Basket en Apollo Amsterdam eerder deze week ligt de kalender voor het tweede seizoen van de betFIRST BNXT League definitief vast. Het officieuze startschot wordt gegeven op zaterdag 17 september met de BNXT Supercup tussen FILOU Oostende en Heroes Den Bosch.

photo: Belga Image

Competitieformule

De competitieformule wordt in oorspronkelijke opzet behouden. Alle BNXT League clubs werken eerst een nationale ronde af in double round robin format van 30 september 2022 tot 18 februari 2023. Na de nationale fase volgt de grensoverschrijdende competitiefase waar de beste 5 Nederlandse en Belgische clubs het tegen elkaar opnemen in Elite Gold. De overige 5 clubs van elk land ontmoeten elkaar in Elite Silver. Deze fase loopt van 3 maart tot 28 april 2023.

Playoffs

De 5 clubs van elk land uit Elite Gold en de best gerangschikte Nederlandse en Belgische club uit Elite Silver plaatsen zich voor de nationale playoffs.
De overige 8 clubs uit Elite Silver plaatsen zich voor de BNXT playoffs, waar gaandeweg ook de afvallers uit de nationale playoffs worden opgevist en uiteindelijk ook beide nationale kampioenen.
De definitieve playoffdata worden vastgelegd in de maand augustus.

Kalender

Hieronder vindt u de kalender terug voor de nationale fase in Nederland:

Game day 1 – 30/09-1-2/10/22

Friday

9/30/22

20.00

Aris Leeuwarden Yoast United

Saturday

10/1/22

20.00

Basketbal Academie Limburg Den Helder Suns

Saturday

10/1/22

20.30

ZZ Leiden Donar Groningen

Saturday

10/1/22

15.30

BC Apollo Amsterdam Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball

Sunday

10/2/22

14.00

Landstede Hammers Heroes Den Bosch

Game day 2 – 07-08-09/10/22

Friday

10/7/22

20.30

Den Helder Suns ZZ Leiden

Friday

10/7/22

19.30

Donar Groningen Aris Leeuwarden

Saturday

10/8/22

15.30

BC Apollo Amsterdam  Heroes Den Bosch

Sunday

10/9/22

16.00

Yoast United Basketbal Academie Limburg

Sunday

10/9/22

15.00

Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball Landstede Hammers

Game day 3 – 14-15-16/10/22

Friday

10/14/22

20.30

Heroes Den Bosch Aris Leeuwarden

Saturday

10/15/22

20.30

Den Helder Suns Yoast United

Saturday

10/15/22

20.30

ZZ Leiden Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball

Saturday

10/15/22

20.00

Basketbal Academie Limburg BC Apollo Amsterdam

Sunday

10/16/22

14.00

Landstede Hammers Donar Groningen

Game day 4 – 21/10/22

Thursday

10/20/22

19.30

Landstede Hammers BC Apollo Amsterdam

Friday

10/21/22

20.30

Heroes Den Bosch Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball

Friday

10/21/22

19.30

Donar Groningen Den Helder Suns

Friday

10/21/22

20.00

Aris Leeuwarden Basketbal Academie Limburg

Friday

10/21/22

20.30

Yoast United ZZ Leiden

Game day 5 – 23/10/22

Sunday

10/23/22

18.00

Basketbal Academie Limburg Landstede Hammers

Sunday

10/23/22

15.00

ZZ Leiden Heroes Den Bosch

Sunday

10/23/22

15.00

Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball Donar Groningen

Sunday

10/23/22

15.30

BC Apollo Amsterdam Yoast United

Sunday

10/23/22

15.00

Den Helder Suns Aris Leeuwarden

Game day 6 – 28-29-30/10/22

Friday

10/28/22

20.00

Aris Leeuwarden BC Apollo Amsterdam 

Saturday

10/29/22

20.30

Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball Yoast United

Saturday

10/29/22

19.30

Donar Groningen Basketbal Academie Limburg

Sunday

10/30/22

14.00

Landstede Hammers ZZ Leiden

Sunday

10/30/22

16:00

Heroes Den Bosch Den Helder Suns

Game day 7 – 04-05-06/11/22

Friday

11/4/22

20.30

Den Helder Suns Landstede Hammers

Saturday

11/5/22

20.30

ZZ Leiden Aris Leeuwarden

Saturday

11/5/22

15.30

BC Apollo Amsterdam Donar Groningen

Sunday

11/6/22

18.00

Basketbal Academie Limburg Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball

Sunday

11/6/22

16.00

Yoast United Heroes Den Bosch
07/11 to 15/11 National Team Window

Game day 8 – 18-19-20/11/22

Friday

11/18/22

20.00

Aris Leeuwarden Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball

Saturday

11/19/22

20.30

ZZ Leiden Basketbal Academie Limburg

Saturday 

11/19/22

20.30

Den Helder Suns BC Apollo Amsterdam

Sunday

11/20/22

14.00

Landstede Hammers Yoast United

Sunday

11/20/22

16:00

Heroes Den Bosch Donar Groningen

Game day 9 – 25-26-27/11/22

Friday

11/25/22

20.00

Aris Leeuwarden Landstede Hammers

Friday

11/25/22

20.30

Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball Den Helder Suns

Saturday

11/26/22

20.00

Basketbal Academie Limburg Heroes Den Bosch

Saturday

11/26/22

15.30

BC Apollo Amsterdam ZZ Leiden

Sunday

11/27/22

16.00

Yoast United Donar Groningen
02-03-04/12/2022

Domestic Cup weekend

Game day 10 – 6-7/12/22

Tuesday

12/6/22

20.30

Yoast United Aris Leeuwarden

Tuesday

12/6/22

20.30

Heroes Den Bosch BC Apollo Amsterdam

Tuesday

12/6/22

19.30

Donar Groningen ZZ Leiden

Tuesday

12/6/22

20.30

Landstede Hammers Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball

Tuesday

12/6/22

20.30

Den Helder Suns Basketbal Academie Limburg

Game day 11 – 9-10-11/12/22

Friday

12/9/22

20.00

Aris Leeuwarden Heroes Den Bosch

Saturday

12/10/22

20.30

ZZ Leiden Den Helder Suns

Saturday

12/10/22

20.00

Basketbal Academie Limburg Yoast United

Sunday

12/11/22

15.00

Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball BC Apollo Amsterdam 

Sunday

12/11/22

15.00

Donar Groningen Landstede Hammers
16-17-18/12/2022

Domestic Cup weekend

Game day 12 – 26-27/12/2022

Monday

12/26/22

16.00

Heroes Den Bosch ZZ Leiden

Monday

12/26/22

15.00

BC Apollo Amsterdam  Aris Leeuwarden

Monday

12/26/22

15.00

Den Helder Suns Donar Groningen

Tuesday

12/27/22

19.30

Landstede Hammers Basketbal Academie Limburg

Friday

12/30/22

19.00

Yoast United Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball

Game day 13 – 06-07-08/01/2023

Saturday

1/7/23

20.30

ZZ Leiden Landstede Hammers

Saturday

1/7/23

19.30

Donar Groningen BC Apollo Amsterdam

Saturday

1/7/23

20.30

Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball Heroes Den Bosch

Saturday

1/7/23

20.00

Basketbal Academie Limburg Aris Leeuwarden

Sunday

1/8/23

16.00

Yoast United Den Helder Suns

Game day 14 – 13/01/2023

Thursday

1/12/23

20.30

BC Apollo Amsterdam Basketbal Academie Limburg

Friday

1/13/23

20.30

Heroes Den Bosch Yoast United

Friday

1/13/23

19.30

Donar Groningen Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball

Friday

1/13/23

20.30

Landstede Hammers Den Helder Suns

Friday

1/13/23

20.00

Aris Leeuwarden ZZ Leiden

Game day 15 – 15/01/2023

Sunday

1/15/23

18.00

Basketbal Academie Limburg Donar Groningen

Sunday

1/15/23

15.00

ZZ Leiden BC Apollo Amsterdam

Sunday

1/15/23

15.00

Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball Aris Leeuwarden

Sunday

1/15/23

16.00

Yoast United Landstede Hammers

Sunday

1/15/23

15.00

Den Helder Suns Heroes Den Bosch
20-21-22/01/2023

Domestic Cup weekend

Game day 16 – 27-28-29/01/2023

Friday

1/27/23

20.00

Aris Leeuwarden Den Helder Suns

Friday

1/27/23

20.30

Heroes Den Bosch Basketbal Academie Limburg

Saturday

1/28/23

19.30

Donar Groningen Yoast United

Saturday

1/28/23

20.30

Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball ZZ Leiden

Saturday

1/28/23

15.30

BC Apollo Amsterdam  Landstede Hammers

Game day 17 – 03-04-05/02/2023

Saturday

2/4/22

19.30

Donar Groningen Heroes Den Bosch

Saturday

2/4/23

20.00

Basketbal Academie Limburg ZZ Leiden

Saturday

2/4/23

20.30

Den Helder Suns Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball

Sunday

2/5/23

14.00

Landstede Hammers Aris Leeuwarden

Sunday

2/5/23

16.00

Yoast United BC Apollo Amsterdam

Game day 18 – 18/02/2022

Saturday

2/18/23

20.30

Heroes Den Bosch Landstede Hammers

Saturday

2/18/23

20.30

ZZ Leiden Yoast United

Saturday

2/18/23

20.30

Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball Basketbal Academie Limburg

Saturday

2/18/23

20.30

Aris Leeuwarden Donar Groningen

Saturday

2/18/23

20.30

BC Apollo Amsterdam Den Helder Suns
20/02/23 to 28/02/23 National Team Window

Hieronder vindt u de kalender terug voor de nationale fase in België:

Game day 1 – 30/09-1-2/10/22

Friday

9/30/22

20.30

Hubo Limburg United Belfius Mons-Hainaut

Saturday

10/1/22

20.30

RSW Liège Basket Okapi Aalst

Saturday

10/1/22

20.30

Stella Artois Leuven Bears Spirou Basket

Sunday

10/2/22

15.00

Circus Brussels Basketball Kangoeroes Basket Mechelen

Sunday

10/2/22

15.00

Telenet Giants Antwerp Filou Oostende

Game day 2 – 07-08-09/10/22

Friday

10/7/22

20.00

Telenet Giants Antwerp Stella Artois Leuven Bears

Saturday

10/8/22

20.30

Kangoeroes Basket Mechelen Filou Oostende

Saturday

10/8/22

20.30

Belfius Mons-Hainaut Circus Brussels Basketball

Saturday

10/8/22

20.30

Okapi Aalst Hubo Limburg United

Sunday

10/9/22

15.00

Spirou Basket RSW Liège Basket

Game day 3 – 14-15-16/10/22

Friday

10/14/22

20.30

Hubo Limburg United Telenet Giants Antwerp

Saturday

10/15/22

20.30

Filou Oostende Okapi Aalst

Saturday

10/15/22

20.30

RSW Liège Basket Kangoeroes Basket Mechelen

Sunday

10/16/22

15.00

Stella Artois Leuven Bears Belfius Mons-Hainaut

Sunday

10/16/22

15.00

Circus Brussels Basketball Spirou Basket

Game day 4 – 21-22-23/10/22

Friday

10/21/22

20.30

Okapi Aalst Stella Artois Leuven Bears

Saturday

10/22/22

20.30

Kangoeroes Basket Mechelen Telenet Giants Antwerp

Saturday

10/22/22

20.30

Belfius Mons-Hainaut RSW Liège Basket

Sunday

10/23/22

15.00

Spirou Basket Filou Oostende

Sunday

10/23/22

15.00

Circus Brussels Basketball Hubo Limburg United
28-29-30/10/2022

Domestic Cup weekend

Game day 5 – 04/11/22

Thursday

11/3/22

20.30

Stella Artois Leuven Bears Circus Brussels Basketball

Friday

11/4/22

20.30

Filou Oostende RSW Liège Basket

Friday

11/4/22

20.30

Spirou Basket Okapi Aalst

Friday

11/4/22

20.30

Hubo Limburg United Kangoeroes Basket Mechelen

Game day 6 – 06/11/22

Sunday

11/6/22

15.00

RSW Liège Basket Hubo Limburg United

Sunday

11/6/22

15.00

Kangoeroes Basket Mechelen Stella Artois Leuven Bears

Sunday

11/6/22

15.00

Belfius Mons-Hainaut Spirou Basket

Sunday

11/6/22

15.00

Okapi Aalst Telenet Giants Antwerp

Sunday

11/6/22

15.00

Circus Brussels Basketball Filou Oostende
07/11 to 15/11 National Team Window

Game day 7 – 18-19-20/11/22

Friday

11/18/22

20.30

Spirou Basket Kangoeroes Basket Mechelen

Saturday

11/19/22

20.30

Filou Oostende Hubo Limburg United

Saturday

11/19/22

20.30

Telenet Giants Antwerp Circus Brussels Basketball

Saturday

11/19/22

20.30

Okapi Aalst Belfius Mons-Hainaut

Saturday

11/19/22

20.30

Stella Artois Leuven Bears RSW Liège Basket

Game day 8 – 25-26-27/11/22

Friday

11/25/22

20.30

Hubo Limburg United Spirou Basket

Friday

11/25/22

20.30

Circus Brussels Basketball Okapi Aalst

Saturday

11/26/22

20.30

Filou Oostende Stella Artois Leuven Bears

Saturday

11/26/22

20.30

RSW Liège Basket Telenet Giants Antwerp

Saturday

11/26/22

20.30

Kangoeroes Basket Mechelen Belfius Mons-Hainaut

Game day 9 – 02-03-04/12/22

Friday

12/2/22

20.30

Okapi Aalst Kangoeroes Basket Mechelen

Friday

12/2/22

20.00

Telenet Giants Antwerp Spirou Basket

Saturday

12/3/22

20.30

RSW Liège Basket Circus Brussels Basketball

Saturday

12/3/22

20.30

Belfius Mons-Hainaut Filou Oostende

Saturday

12/3/22

20.30

Stella Artois Leuven Bears Hubo Limburg United

Game day 10 – 07/12/22

Wednesday

12/7/22

20.30

Filou Oostende Telenet Giants Antwerp

Wednesday

12/7/22

20.30

Kangoeroes Basket Mechelen RSW Liège Basket

Wednesday

12/7/22

20.30

Spirou Basket Stella Artois Leuven Bears

Wednesday

12/7/22

20.30

Hubo Limburg United Okapi Aalst

Wednesday

12/7/22

20.30

Circus Brussels Basketball Belfius Mons-Hainaut
09-10-11/12/2022

Domestic Cup weekend

Game day 11 – 16-17-18/12/22

Saturday

12/17/22

20.30

RSW Liège Basket Spirou Basket

Saturday

12/17/22

20.30

Belfius Mons-Hainaut Hubo Limburg United

Saturday

12/17/22

20.30

Stella Artois Leuven Bears Telenet Giants Antwerp

Saturday

12/17/22

20.30

Okapi Aalst Filou Oostende

Saturday

12/17/22

20.30

Kangoeroes Basket Mechelen Circus Brussels Basketball

Game day 12 – 26/12/22

Monday

12/26/22

15.00

Filou Oostende Kangoeroes Basket Mechelen

Monday

12/26/22

15.00

Telenet Giants Antwerp Okapi Aalst

Monday

12/26/22

15.00

Spirou Basket Belfius Mons-Hainaut

Monday

12/26/22

15.00

Circus Brussels Basketball Stella Artois Leuven Bears

Tuesday

12/27/22

20.30

Hubo Limburg United RSW Liège Basket

Game day 13 – 06-07-08/01/23

Saturday

1/7/23

20.30

RSW Liège Basket Filou Oostende

Saturday

1/7/23

20.30

Kangoeroes Basket Mechelen Hubo Limburg United

Saturday

1/7/23

20.30

Belfius Mons-Hainaut Telenet Giants Antwerp

Saturday

1/7/23

20.30

Stella Artois Leuven Bears Okapi Aalst

Sunday

1/8/23

15.00

Spirou Basket Circus Brussels Basketball

Game day 14 – 13/01/23

Friday

1/13/23

20.30

Filou Oostende Spirou Basket

Friday

1/13/23

20.30

Belfius Mons-Hainaut Stella Artois Leuven Bears

Friday

1/13/23

20.00

Telenet Giants Antwerp Kangoeroes Basket Mechelen

Friday

1/13/23

20.30

Hubo Limburg United Circus Brussels Basketball

Friday

1/13/23

20.30

Okapi Aalst RSW Liège Basket

Game day 15 – 15/01/23

Sunday

1/15/23

15.00

RSW Liège Basket Belfius Mons-Hainaut

Sunday

1/15/23

15.00

Kangoeroes Basket Mechelen Okapi Aalst

Sunday

1/15/23

15.00

Stella Artois Leuven Bears Filou Oostende

Sunday

1/15/23

15.00

Spirou Basket Hubo Limburg United

Sunday

1/15/23

15.00

Circus Brussels Basketball Telenet Giants Antwerp

Tuesday

1/17/23

20.00

Telenet Giants Antwerp Belfius Mons-Hainaut
20-21-22/01/2023

Domestic Cup weekend

Game day 16 – 27-28-29/01/23

Friday

1/27/23

20.30

Hubo Limburg United Stella Artois Leuven Bears

Saturday

1/28/23

20.30

Filou Oostende Circus Brussels Basketball

Saturday

1/28/23

20.30

Belfius Mons-Hainaut Kangoeroes Basket Mechelen

Saturday

1/28/23

20.00

Telenet Giants Antwerp RSW Liège Basket

Sunday

1/29/23

20.30

Okapi Aalst Spirou Basket

Game day 17 – 03-04-05/02/23

Friday

2/3/23

20.30

Hubo Limburg United Filou Oostende

Friday

2/3/23

20.30

Circus Brussels Basketball RSW Liège Basket

Saturday

2/4/23

20.30

Belfius Mons-Hainaut Okapi Aalst

Saturday

2/4/23

20.30

Stella Artois Leuven Bears Kangoeroes Basket Mechelen

Saturday

2/4/23

20.30

Spirou Basket Telenet Giants Antwerp

Game day 18 – 18/02/23

Saturday

2/18/23

20.30

Filou Oostende Belfius Mons-Hainaut

Saturday

2/18/23

20.30

RSW Liège Basket Stella Artois Leuven Bears

Saturday

2/18/23

20.30

Kangoeroes Basket Mechelen Spirou Basket

Saturday

2/18/23

20.30

Telenet Giants Antwerp Hubo Limburg United

Saturday

2/18/23

20.30

Okapi Aalst Circus Brussels Basketball
20/02/23 to 28/02/23 National Team Window

Op deze data spelen de Nederlandse en Belgische teams thuis in de grensoverschrijdende fase:

3-4-5/03/2023

Cross border phase game day 1 – Belgian teams home

3/12/23

Domestic Cup final

17-18-19/03/2023

Cross border phase game day 2 – Dutch teams home

24-25-26/03/2023

Cross border phase game day 3 – Belgian teams home

3/29/23

Cross border phase game day 4 – Dutch teams home

31/03-1-2/04/2023

Cross border phase game day 5 – Dutch teams home

7-8-9/04/2023

Cross border phase game day 6 – Belgian teams home

14-15-16/04/2023

Cross border phase game day 7 – Dutch teams home

4/19/23

Cross border phase game day 8 – Belgian teams home

21-22-23/04/2023

Cross border phase game day 9 – Dutch teams home

4/28/23

Cross border phase game day 10 – Belgian teams home

Events

De BNXT events voor volgend seizoen vindt u hieronder terug. Noteer alvast deze data in uw agenda!

  • Zaterdag 17 september 2022: BNXT Media Day & Supercup (FILOU Oostende – Heroes Den Bosch)
  • Zaterdag 11 februari 2023: BNXT All Star Game
  • Zaterdag 29 april 2023: BNXT Awards

Deel deze post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Meer van dit

Nieuws

19 uur ago

Spencer Levi eerste Amerikaan Yoast United

De eerste buitenlandse nieuwkomer bij Yoast United is gevonden in de 23-jarige Spencer Levi. Spencer komt over van de Universiteit van North Carolina at...

Nieuws

19 uur ago

Andrej Stimac assistent-coach bij Donar

Donar heeft een overeenkomst getekend met Andrej Stimac als assistent-coach voor één seizoen met een optie voor nog een seizoen. Meindert van Veen gaat...

Nieuws

2 dagen ago

Koenis beëindigt basketbalcarrière

Donar moet het voortaan stellen zonder sterkhouder en aanvoerder Thomas Koenis. De 32-jarige center houdt op met basketbal op topniveau. De jonge spelers Kjeld...